Dieta per dobesim nje javore

Postato . La categoria: Annunci

1 2 3 4 5 474 voti

Darka: Gatim me hudhra, spinaq, domate të pjekura mirë të shoqëruara me një tas të madh me sallatë jeshile.Duhet të blini ushqim të shëndetshëm me më pak se 350 kalori, por kontrolloni etiketat që të jeni të sigurta. Sigurohuni që të hani vetëm një minivakt më tepër në ditë. Përdorini gjysmë mase qumështi në ditë, të përdorur në çaj apo kafe ose thjesht dhe ta pini. Zëvendësojeni dietën “Hani si një engjëll” nëse e keni tepruar një ditë më parë ose do ta prishni ditën tjetër. Nëse ju sugjerohet një sallatë mund ta shoqëroni pa frikë me një lugë vaj ulliri .Dreka: Një sandviç jo me shumë kalori dhe një sallatë frutash.Ju do të pëlqenit të humbnit të paktën gjysmën e peshës së vënë për sezonin e festave të fundvitit, por mbrëmjet që ju duhet të merrni pjesë medoemos, ushqimet e sezonit plus dhe presioni i ditëve para festave në punë nuk ju lenë të merrni frymë e jo më të gatuani një ushqim me kalori të pakta për veten tuaj.Ato do të jenë të përshtatshme për të mbajtur të qëndrueshëm sheqerin në gjak dhe oreksin tuaj nën kontroll.Për të rënë nga pesha shpejt duhet të mbani dieta të shkurtra dhe ti respektoni ato.Po të ndiqet rregullisht kjo dietë do të mund të humbisni shumë kilogramë, nëse ju e përsërisni për një tjetër dy javorësh do të hiqni nga trupi juaj të paktën gjysmën e peshës.Vini re sepse kjo është një dietë që nuk mund të mbahet për një kohë të gjatë dhe nëse keni probleme me shëndetin duhet të kontaktoni një dietolog.Kjo është një dietë e shpejtë dhe mund të humbisni deri në 3 kg vetëm në 5 ditë.Nëse doni të humbisni 8/9 kg shkarkoni dietën dy javore.Receta gatimi nga me te vjetrat, tradicionalet(te gjysheve tona) deri ne recetat e gatimit me te sofistikuara dhe moderne.Shume receta te thjeshta dhe te shpejta do te vijne prane jush ne ditet me pak kohe per te gatuar.

Dillo ai tuoi amici: