Dieta uj me limon nestle

Postato . La categoria: Medicina

1 2 3 4 5 384 voti

Në të vërtetë, molla, falë përbërëseve që ka, krijon ndjenjën e ngopjes, ndërkaq mund të konsumohet edhe në variante të ndryshme., Është shumë e thjeshtë dhe përfitmet janë shumë të mëdha. Balancon p HLimonat janë ushqime shumë bazike (edhe pse janë vetë acide, brenda trupit tonë sillen si baza). Është arritur në përfundimin, se njerëzit që mbajnë një dietë bazike, humbasin kile më shpejtë. Ndihmon tretjen Uji i ngrohtë stimulon traktin gastrointestinal dhe peristaltikën (muskuj në muret intestinale, që i mbajnë gjërat në lëvizje).Toksinat largohen kështu më shpejtë dhe trakti juaj urinar qëndron i shëndetshëm. Pastron lëkurën Vitamina C ndikon në uljen e sasisë së rrudhave dhe njollave në fytyrë.Uji me limon largon toksinat nga gjaku, dhe kjo ndihmon në një lëkurë më të pastër. Hidraton sistemin limfatik Një gotë në ditë ju mban të hidratuar dhe largon lodhjen.Limonat janë të pasur me minerale dhe vitamina dhe ndihmojnë në lirimin e toksinave në traktin tretës. Shërben si diuretik natyral Lëngu i limonit ndihmon në largimin nga trupi, të materialeve të padëshiruara, sepse limoni rrit masën e urinimit të përditshëm.Nëse edhe për ju linja e përsosur e trupit aktualisht është një ndër prioritetet më të rëndësishme, ju këshillojmë që menjëherë të shkoni në treg dhe të blini këtë pemë.pite me mollë, marmelatë, mirëpo efekt të mrekullueshëm në shëndetin e organizmit ka edhe uthulla e mollës Dieta me mollë është regjim i shkëlqyeshëm i ushqimit për ata të cilët dëshirojnë t’i eliminojnë shtresat yndyrore për vetëm disa ditë.Me shume sesa një dite ajo ne fakt ka te beje me ndryshimin e disa zakoneve ushqimore me qellim qe te pastroje ne mënyrë natyrale organizmin.

Dillo ai tuoi amici: